04.04.2018

Jak przygotować samochód do podróży z dzieckiem?Jak przygotować samochód do podróży z naszą pociechą na pokładzie?
Optymalne bezpieczeństwo. To najważniejsze kryterium jakim kierujemy się przy wyborze fotelika samochodowego dla naszego dziecka. O czym należy pamiętać gdy już wybieramy się w podróż samochodem z najmłodszymi pasażerami?
W kwestii bezpieczeństwa nie ma miejsca na kompromisy. Foteliki dziecięce nie tylko powinny spełniać wszystkie europejskie standardy homologacji fotelików samochodowych, ale także bardzo surowe standardy bezpieczeństwa wyznaczone przez marki. Powinny wykraczać one daleko poza wymogi nałożone przez prawo dotyczące testów zderzeniowych. Tak jak ma to miejsce w BMW.
O czym pamiętać przed montażem fotelika?
Najbezpieczniejsze miejsce dla naszego dziecka znajduje się na tylnym siedzeniu za fotelem pasażera. W tym miejscu dziecko znajduje się najdalej od większości punktów uderzenia. Kolejną zaletą jest fakt, że dostęp do tego miejsca jest z bezpiecznej strony – nie od ulicy. Fotelików dziecięcych nie wolno montować na fotelu pasażera, który wyposażono w aktywną poduszkę powietrzną. Po aktywacji poduszka uderzy w fotelik, co może doprowadzić do obrażeń dziecka.
Tył to najlepszy kierunek jazdy.
Mimo bardzo wysokich standardów fotelików i tak należy minimalizować ryzyko zagrożenia. Dlatego dziecko powinno być zwrócone ku tyłowi podczas jazdy. W przypadku zderzenia czołowego dziecko jest bezpieczniejsze: nacisk na szyję i ramiona jest wtedy znacznie niższy – jest to bardzo ważne, biorąc pod uwagę, że głowa małego dziecka jest względnie ciężka.
ISOFIX - bezpieczna baza.
Baza ISOFIX jest mocowana do punktów kotwiczenia ISOFIX i dodatkowo stabilizowana nóżką bazy. Prosta i intuicyjna metoda mocowania zmniejsza prawdopodobieństwo pomyłki. Co ważne, dzięki mocowaniu możemy instalować foteliki zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy.


Jak mocować fotelik za pomocą ISOFIX?
  1. Nóżka po spodniej stronie bazy powinna zostać maksymalnie wyciągnięta, tak aby opierała się o podłogę w samochodzie.
  2. Dwa zaczepy należy wysunąć najbardziej na zewnątrz za pomocą specjalnego przycisku.
  3. Bazę ISOFIX wsuwamy maksymalnie do tyłu aż do momentu gdy dwa końce złącz zahaczą o punkty mocowania.
  4. Montujemy fotelik „wklikując” go w ISOFIX.

Komfort i wygoda dziecka także są ważne.
Wybierając foteliki warto pamiętać także o wygodzie i komforcie najmłodszych pasażerów. Pamiętajmy, że foteliki mogą rosnąć razem z naszymi dziećmi. Wybierając takie rozwiązanie nie musimy martwić się o to, by np. po pół roku wymieniać prawie nowy fotelik na następny.
Foteliki BMW są idealnie dopasowane do danej grupy wiekowej w celu zapewnienia maksymalnej ergonomii. Dzięki różnym możliwościom fotelików, mogą one być indywidualnie dopasowane do rozmiaru dziecka.
W ładnym foteliku dziecko czuje się lepiej.
Fotelik dziecięcy może mieć ekskluzywny design. To jak wyglądają foteliki BMW jest efektem wykorzystania najlepszych dostępnych materiałów oraz połączenia ich z innowacyjną technologią klasy Premium.
Wszystkie te cechy sprawiają, że foteliki dziecięce BMW są gotowe właściwie na wszystko a rodzice mogą w pełni zaufać naszym rozwiązaniom technologicznym.
Zainteresowanych, którzy chcą poznać osobiście zalety fotelików BMW zachęcamy do odwiedzenia Salonu BMW i MINI Premium Arena.
Dealer BMW i MINI Premium Arena
ul. Rokicińska 190
92-412 Łódź
Tel.: +48 42 613 66 00
www.lodz.premiumarena.pl
Obsługiwane przez usługę Blogger.